Notowania

majorka
31.07.2009 08:14

Na Majorce trwa obława na zamachowców

Policja uważa, że terroryści wciąż są na wyspie. Szukają ich też służby specjalne i Gwardia Cywilna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Hiszpańska policja, służby specjalne i Gwardia Cywilna poszukują sprawców wczorajszego zamachu bombowego na Majorce. Zginęło w nim dwóch członków Gwardii.

Ładunek wybuchowy był przyklejony do podwozia samochodu, którym jechały ofiary. ETA dokonała zamachu dzień po zamachu w Burgos, gdzie rannych zostało 65 osób.

Policja uważa, że terroryści wciąż są na wyspie, prawdopodobnie w mieszkaniu, które służy za kryjówkę ETA. Przez pierwsze godziny po zamachu Majorka była odcięta od świata, nieczynne były porty ani lotnisko. Teraz podróżni poddawani są dokładnej kontroli Przeczesywane są hotele, apartamenty i pola namiotowe.

Władze wyspy zwróciły się do mieszkańców o niewychodzenie z domów oraz o pomoc w schwytaniu sprawców zamachu.

ZOBACZ RELACJĘ Z MAJORKI (TVE ESP):

Do eksplozji doszło blisko plaży, w uczęszczanym przez turystów rejonie. 8 kilometrów od miejsca wybuchu znajduje się pałac Marivent, w którym od jutra będzie odpoczywała hiszpańska rodzina królewska.

Na Balearach ogłoszono trzy dni żałoby. W południe odbędzie się pogrzeb, z udziałem między innymi premiera Zapatero i księcia Filipa.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: majorka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz