Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory prezydenckie 2010
14.05.2010 06:30

Na prezydenta zagłosujemy za granicą

Hurgada, Antalya, Las Palmas - tu też Polacy będą mogli głosować na prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lyng883/CC/Flickr)

Hurgada, Antalya, Las Palmas - tu też Polacy będą mogli głosować na prezydenta. W ten sposób PO walczy o frekwencję w wyborach na głowę państwa.

Pierwsza tura wyborów odbędzie się 20 czerwca, druga - 4 lipca. _ Gazeta Wyborcza _ zauważa, że wakacyjne terminy mogą wpłynąć na frekwencję i wynik elekcji. Dziennik ocenia, że ludzie zamożniejsi, z większych miast - czyli głównie wyborcy Platformy - w czasie wyborów mogą być bowiem poza domem.

Ministerstwo spraw zagranicznych zaznacza, że zdecydowano się na utworzenie większej liczby obwodowych komisji wyborczych, by radykalnie zmniejszyć kolejki w trakcie głosowania.

Komisje powstaną m.in. w miejscach cieszących się popularnością wśród Polaków wyjeżdżających na zagraniczne wakacje. Zagłosować będzie można nie tylko w Egipcie, Hiszpanii, czy Turcji, ale też w bułgarskiej Warnie, czy stolicy Dominikany - Santo Domingo.

Wszystkich komisji za granicą będzie 252 - o 50 więcej niż w ostatnich wyborach do Sejmu. Najwięcej w Wielkiej Brytanii - 41 komisji, w USA - 28, w Niemczech - 12, w Irlandii - 11. Pełną ich listę w ciągu kilku dni ma podpisać szef MSZ Radosław Sikorski - czytamy w artykule.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wybory prezydenckie 2010, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz