Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na Ukrainie noc minęła spokojnie

0
Podziel się
bEraNOSZ

Noc na kijowskich placach, gdzie odbywają się proeuropejskie protesty minęła spokojnie. Milicja nie interweniowała. Władze zapewniają jednak, że będą reagować na każdy przypadek złamania prawa.
Na placu Niepodległości i pobliskim Europejskim było w nocy około 100 - 200 protestujących. Temperatura w Kijowie spadła do zera, spadł pierwszy śnieg, dlatego protestujący rozgrzewali się tańcami i śpiewami oraz rozpalili ogniska w beczkach.
Nie cichną przy tym echa niedzieli i poniedziałku, kiedy to doszło do przepychanek z milicją. Napięta sytuacja tej nocy miała miejsce przed komisariatem w dzielnicy Peczersk. Ochraniało go tysiąc funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut. Liczba protestujących była 2 razy mniejsza. Byli to nacjonaliści z opozycyjnej Swobody, którzy protestowali przeciwko zatrzymaniu 2 mężczyzn za udział w ataku na siedzibę rządu w niedzielę. Przed komisariatem obyło się bez przepychanek.
Tymczasem Służba Bezpieczeństwa żąda ukarania osób, które zatrzymały wieczorem na placu Europejskim samochód do niej należący. Było w nim 2 mężczyzn z aparaturą, która -według demonstrantów miała służyć do ich podsłuchiwania, a -według SBU- do "odnajdywania kanałów radiowych, które mogły służyć do zdetonowania ładunków wybuchowych". Jakoby jest to standardowe działania w czasie imprez masowych.
Dziś demonstranci mają kontynuować swoje protesty. Największe manifestacje odbędą się zapewne wieczorem w stolicy oraz w ciągu dnia we Lwowie.

IAR

bEraNOTC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)