Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nairobi: operacja trwa

0
Podziel się:
bEEeCjLV

Większość zakładników uratowanych, dwóch spośród napastników zabitych. To najnowsze doniesienia z Nairobi. Przekazał je na konferencji prasowej kenijski minister spraw wewnętrznych, Joseph Ole Lenku. Liczba uratowanych zakładników nie jest na razie znana, nie wiadomo też, ilu jest wciąż w rękach terrorystów.
Trwa szturm centrum handlowego Westgate, gdzie grupa napastników z radykalnej organizacji somalijskiej al-Shabab od soboty przetrzymywała zakładników. Według ostatnich informacji, zginęły w sumie co najmniej 62 osoby. W czasie dzisiejszego szturmu zostało rannych 10 żołnierzy.
Pojedynczy terroryści wciąż ukrywają się na terenie centrum handlowego. Według kenijskiego ministra, wszyscy napastnicy to mężczyźni, jednak niektórzy z nich mieli na sobie damskie stroje. Stąd pojawiające się doniesienia, że wśród terrorystów są kobiety. Minidter zapewnił, że operacja wkrótce się skoczy i że żadnemu z napastników nie uda się uciec.
Rano al-Szabab zagroziła zamordowaniem pozostałych przy życiu zakładników. Organizacja opublikowała w internecie oświadczenie, w którym poinformowała, że upoważniła bojowników znajdujących się w otoczonym przez siły specjalne i wojsko budynku do "podjęcia działań wobec zakładników". "Apelujemy do chrześcijan atakujących mudżahedinów, by mieli litość dla zakładników, bo to właśnie na nich skupia się cała agresja" - napisano w oświadczeniu. Al-Shabab odmawia jakichkolwiek negocjacji. Swoim atakiem chce wymóc wycofanie kenijskich wojsk z Somalii.
Kenijskie media podały rano, że na międzynarodowym lotnisku w Nairobi zatrzymano mężczyznę podejrzanego o to, że brał udział w ataku na centrum handlowe. Szczegóły nie są jednak znane.

IAR

bEEeCjMy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)