Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Największy meczet w Europie już otwarty

0
Podziel się:

Meczet dla 2500 wiernych w podparyskim Argenteuil otworzył premier Francji.

Największy meczet w Europie już otwarty
(Polaris/East News)

Premier Francji Francois Fillon otworzył największego meczetu w Europie. Po raz pierwszy szef rządu francuskiego uczestniczył w uroczystości udostępnienia muzułmanom miejsca kultu.

Otwierając meczet w Argenteuil na paryskim przedmieściu, Francois Fillon wyraźnie starał się pokazać, że walka jego rządu przeciwko takim zjawiskom, jak burki, nie oznacza wcale, że rząd ten niechętnie odnosi się do muzułmanów. Wręcz przeciwnie, zdaniem premiera, który zwracał się do słuchających go muzułmanów, to właśnie ekstremizm jest największym wrogiem umiarkowanego, _ francuskiego _ islamu.

_ - Osoby, które kryją swoją twarz pod pretekstem wymogów religijnych, występują - świadomie lub nieświadomie - przeciwko francuskiemu islamowi, który stworzyliście. Właśnie dlatego musicie wystąpić przeciwko takiemu deformowaniu przesłania religijnego _ - powiedział szef francuskiego rządu.

Otwarty przez premiera Fillona meczet w Argenteuil może pomieścić 2500 wiernych. W tym mieście żyje 28 tysięcy muzułmanów. Stanowią oni ponad jedną czwartą wszystkich jego mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)