Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Najwyższa kobieta świata mierzy 2 metry 36 centymetrów. Wbrew panującym stereotypom o niskim wzroście Chińczyków jest przedstawicielką właśnie tego narodu.
Yao Defen ma 36 lat i mieszka w prowincji Anhui położonej w południowej części Chin. Jej wzrost, tym bardziej nietypowy dla Chińczyków, już od dzieciństwa sprawiał jej wiele problemów. Ostatnio doszły do nich problemy ze zdrowiem.
Czytaj więcej w Money.pl
Największa reforma podatkowa od uzyskania niepodległości. Indie wprowadzają najwyższy na świecie VAT
28 procent wynosi podstawowa stawka podatku od towarów i usług, obowiązującego w Indiach od lipca tego roku. Nigdzie indziej nie jest on tak wysoki.
Polska na tle 10 krajów z najwyższymi podatkami na świecie
Całkowita stawka podatkowa o wysokości powyżej 100 proc.? To możliwe. Z rankingu Global Competitiveness Report 2016-2017, w którym wzięło udział 138 krajów, wynika, że jest kraj, w którym podatki zjadają 137,4 proc. zysków przedsiębiorstw. Zobacz, w których państwach płaci się najwyższe podatki oraz jak na ich tle wypada Polska.
Najwyższa liczba urodzeń w Chinach od 2000 roku. Złagodzenie przepisów przyniosło efekt
W 2016 roku w Chinach odnotowano najwyższą liczbę urodzeń od roku 2000 - informuje w poniedziałek AFP, przytaczając dane chińskiej Państwowej Komisji Zdrowia i Planowania Rodziny.
Najwyższą kobietę świata odkryli "przypadkiem" reporterzy stacji telewizyjnej Discovery. Telewizja nakręciła o Yao Defen film dokumentalny, który pomógł kobiecie z biednej chińskiej wsi otrzymać właściwą opiekę medyczną.
Stereotyp Chińczyka przełamuje też Jao Ming, który mierzy 2 metry 26 centymetrów i jako jedyny Chińczyk gra w lidze koszykówki NBA.
telewizja, chiny, wzrost, zdrowie, kobieta, świat, najwyższy
IAR