Narciarstwo - Tour de Ski - Therese Johaug najlepsza

0

narciarstwo - Tour de Ski - Therese Johaug

Trzy reprezentantki Norwegii znalazły się na podium narciarskiego cyklu Tour de Ski - zwyciężyła Therese Johaug, która ostatni etap cyklu, bieg pościgowy na 9 kilometrów, kończący się wspinaczką na Alpe Cermis, zakończyła w czasie 34 minut i 43,6 sekundy.
Drugie miejsce, ze stratą 20 sekund, zajęła Astrid Jacobsen, trzecia była Heidi Weng - 2 minuty i 50 sek. straty.
Na 21. pozycji cykl zawodów TdS ukończyła Paulina Maciuszek, bieg na Alpe Cermis Polka ukończyła ze stratą 7 minut i 10 sekund do Therese Johaug.
Liderką Pucharu Świata jest nadal Marit Bojergen - Norweżka, która wycofała się z rywalizacji Tour de Ski po trzech etapach cyklu, zgromadziła 676 punktów i wyprzedza Therese Johaug o 124 pkt., trzecia jest Astrid Jacobsen (475 pkt.), a na czwartej pozycji jest Justyna Kowalczyk (444 pkt.). Polska narciarka zrezygnowała ze startu w biegach Tour de Ski po tym, jak zmieniono program zawodów.