Narciarstwo alpejskie - PŚ mężczyzn: Guay wygrał zjazd w Val Gardenie; Kłusak nie ukończył przejazdu

0

narciarstwo alpejskie - Puchar Świata mężczyzn - Val Gardena - Guay - Svindal - Kłusak

Eric Guay z Kanady wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata, rozegrany w Val Gardenie we Włoszech. To czwarte w karierze pucharowe zwycięstwo 32-letniego alpejczyka.

Drugie miejsce, ze stratą 0.12 sek., zajął Kjetil Jansrud z Norwegii, a trzeci był Francuz Johan Clarey, który stracił do Kanadyjczyka 0.24 sek. O kolejnych 0.05 sek. gorszy był lider Pucharu Świata, Aksel Lund Svindal, a piąte miejsce zajął Amerykanin Bode Miller.
Jedyny Polak startujący w tych zawodach, Michał Kłusak, nie ukończył rywalizacji.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Świata Norweg Svindal ma 175 punktów przewagi nad nieobecnym w Val Gardenie Marcelem Hirscherem z Austrii.
Guay awansował na drugie miejsce w rankingu zjazdu, w którym także prowadzi Svindal; Kanadyjczyk traci do niego 53 punkty.