Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" - FSB ujawnia daty

0
Podziel się
bEpPOHiZ

"Nasz Dziennik"-FSB-obława augustowska

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa w listach do rodzin podaje daty i miejsca zatrzymań ofiar obławy augustowskiej - dowiedział się "Nasz Dziennik"
Gazeta pisze, że do rodzin zrzeszonych w Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej zaczęły napływać pierwsze odpowiedzi na wnioski skierowane do FSB w sprawie losów ich bliskich. Pisma są skonstruowane według jednego szablonu. Zawierają datę i miejsce aresztowania, a dalej informację, że "materiały archiwalne dokumentów o wniesieniu oskarżenia, skazaniu, rehabilitacji i dalszym losie nie zawierają".
"Nasz Dziennik" podkreśla, że podawane przez FSB fakty dotyczące zatrzymań są dla rodzin pomordowanych pierwszą od 68 lat informacją z Rosji o losach ich bliskich. Jednocześnie pokazuje to, że w rosyjskich archiwach znajdują się dokumenty dotyczące okoliczności aresztowania ofiar obławy.
Gazeta dodaje, że rodziny ofiar oczekiwały wprawdzie, że FSB ujawni dane dla nich najważniejsze, czyli lokalizację dołów śmierci, w których spoczywają szczątki ich bliskich, jednak i tak przekazane informacje uważają za przełomowe.
Więcej - w "Naszym Dzienniku".

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/"Nasz Dziennik"/kry

bEpPOHjC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)