Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Nasz Dziennik" - Kamiński straci koszulkę lidera

0
Podziel się:

Michał Kamiński, członej PJN niedługo straci stanowisko szefa frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim - ustalił "Nasz Dziennik". Według informacji gazety, Kamiński albo sam poda się do dymisji, albo zostanie skrócony jego mandat. Jego następcą ma być jeden z polityków czeskiej ODS Jan Zahradil. Oprócz delegacji PiS decyzje w tej sprawie podjęli również liderzy ODS i brytyjscy torysi, którzy tworzą frakcję. - pisze gazeta.

Dziennik przypomina, że od kilku miesięcy posłowie do Parlamentu Europejskiego z PiS zabiegali o odwołanie Michała Kamińskiego z funkcji szefa frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Informatorzy dziennika potwierdzają, że mające decydujący głos we frakcji brytyjska Partia Konserwatywna i czeska Obywatelska Partia Demokratyczna zostały przekonane do postawienia Kamińskiemu ultimatum w tej sprawie. W przeciwnym razie przegłosowane zostanie wotum nieufności, po którym - jeśli sam nie poda się do dymisji - zostanie rozpoczęta procedura zmiany regulaminu i odwołania Kamińskiego z zajmowanego stanowiska.
Licząca 54 europosłów z ośmiu państw frakcja EKR jest piątą pod względem wielkości w europarlamencie. Swoją największą reprezentację mają w niej brytyjscy torysi - 25 mandatów.

IAR/ND/łp/magos

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)