Notowania

wiadomości
09.03.2012 02:18

"Nasz Dziennik" - Remont pod lupą

Specjalne zespoły biegłych powołane przez prokuraturę zbadają jakość remontu zwrotnic na odcinku Psary - Kozłów. I sposób ich konserwacji - dowiedział się "Nasz Dziennik".

Podziel się
Dodaj komentarz

Gazeta zauważa, że zwrotnice na odcinku Psary - Kozłów remontowała radomska spółka Kombud SA, której prezes Ryszard Szczygielski jest związany z Platformą Obywatelską - w roku 2010 był członkiem komitetu wyborczego prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Prokuratura deklaruje, że weźmie pod uwagę wszystkie możliwe okoliczności tragedii. Także jakość przeprowadzonego remontu zwrotnic na odcinku Psary - Kozłów oraz ich ewentualnej konserwacji. Jak tłumaczy prokurator Tomasz Ozimek, zastępca rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, kwestie te zbadają zespoły biegłych, które prokuratura zamierza powołać w najbliższym czasie. Śledczy nie wykluczają, że w zespołach znajdą się nie tylko biegli sądowi i eksperci z dziedziny kolejnictwa, ale też pracownicy kolei, jak zaznacza Ozimek - z wyłączeniem tych, którzy są związani bezpośrednio z placówkami, na terenie których doszło do tragedii. Prokuratura przygotowuje plan śledztwa; ma być gotowy w przyszłym tygodniu.
Więcej - w "Naszym Dzienniku".

IAR/"Nasz Dziennik"/kl/dj

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz