Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Nasz Dziennik" MSZ szykuje konkurs

0
Podziel się:
bEskGDcR

"Nasz Dziennik"-MSZ-Polonia-konkurs

Jeżeli Wspólnota Polska przygotuje dobrze skonstruowany projekt dofinansowania działalności klubu sportowego Polonia Wilno, to ma on szansę wygrać konkurs - deklaruje Joanna Kozińska-Frybes, dyrektor departamentu konsularnego i Polonii w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Na razie drużyna piłkarska Polonii Wilno nie jest pewna, czy przetrwa do następnego sezonu. Konkurs dla organizacji pozarządowych wspierających naszych rodaków rozsianych po całym świecie ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu - dowiedział się "Nasz Dziennik".
"Sport, rekreacja i turystyka - istotne kierunki dla rozwoju współpracy z polską diasporą" -pod tym hasłem senatorowie z Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą zorganizowali seminarium dotyczące wpływu szeroko rozumianej kultury fizycznej na nawiązywanie bliższych relacji z naszymi rodakami. Podczas posiedzenia nie poruszono palącego problemu, jakim jest dramatyczna sytuacja klubu sportowego Polonia Wilno. Mimo że po interwencji posła Artura Górskiego (PiS) i publikacjach "Naszego Dziennika" sprawą obiecywało zainteresować się Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Joanna Kozińska-Frybes dopytywana przez "Nasz Dziennik", czy MSZ udzieli pomocy Polonii Wilno, przyznała, że o sprawie nic nie wie."Jestem od miesiąca w tej chwili w departamencie, a tych projektów jest bardzo dużo" - tłumaczy. "Departament dysponuje pieniędzmi w wysokości ponad 50 milionów złotych, które idą na potrzeby Polonii poprzez konkursy, jakie ogłaszamy dla organizacji pozarządowych. W związku z tym jeśli Wspólnota Polska czy Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie w ramach konkursu złożą projekt pomocy takiemu klubowi, niewątpliwie będzie to rozważane" - stwierdza dyrektor departamentu konsularnego i Polonii w MSZ.
Więcej - w "Naszym Dzienniku".

IAR/"Nasz Dziennik"/kl/dabr

bEskGDdu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)