Notowania

dzienniki
05.03.2009 02:00

"Nasz Dziennik" Steinbach jest w innej radzie

Nazwisko przewodniczącej Związku Wypędzonych w Niemczech Eryki Steinbach figuruje w Radzie Honorowej Komitetu Budowy Oświęcimskiego Kopca Pamięci i Pojednania. - informuje "Nasz Dziennik". Gazeta pisze, że protestują przeciwko temu inni członkowie Rady, muzeum obozu Auschwitz oraz byli więźniowie. .

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz Dziennik" pisze, że w skład Rady Honorowej Oświęcimskiego Kopca Pamięci i Pojednania wchodzi 239 osób, głównie polityków, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji i środowisk popierających przedsięwzięcie. Wielu z nich nie wie, że na 106. miejscu listy znajduje się nazwisko Eryki Steinbach.
Według "Naszego Dziennika" została ona zaproszona do tego grona przez prezydenta Oświecimia Janusza Marszałka. Tłumaczy on, że wysłał w 2005 roku pisma do wszystkich parlamentarzystów polskich, niemieckich, izraelskich i innych krajów. Odpowiedziało kilkaset osobistości i w zależności od wyrażonej pisemnej woli, włączono je do grona popierających powstanie Kopca lub do Rady Honorowej Komitetu Budowy Kopca - pisze gazeta.

"Nasz Dziennik"/IAR/daw/łp

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz