Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nasza gospodarka się rozgrzewa

0
Podziel się:
bEsfGzeJ

IBnGR ocena sytuacji w III kwartale

Nasza gospodarka się rozgrzewa. W III kwartale PKB w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego wzrośnie o 1,8 procent - prognozuje Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową. Będzie to najszybsze tempo od 5 kwartałów.
Jeden z autorów raportu, Jacek Fundowicz z Instytutu podkreśla, że widać poprawę, ale sytuacja nie jest jeszcze tak dobra jak byśmy chcieli i szybko nie będzie idealna.
Wyjaśnia, że za poprawą w III kwartale stoi głównie popyt krajowy. Podkreśla, że jest to korzystny sygnał, świadczący o uniezależnianiu się polskiej gospodarki od niepewnej koniunktury w innych krajach.
Negatywnie natomiast trzeba ocenić spodziewany w III kwartale spadek wydatków inwestycyjnych - dodał. Uzupełnił, że będzie to obniżą się one piąty kwartał z rzędu.
Według szacunków IBnGR, w całym 2013 roku tempo wzrostu naszej gospodarki wyniesie 1,3 procent. W przyszłym roku sytuacja nadal będzie się poprawiać - PKB powinno być prawie dwa razy wyższe niż w tym roku - Instytut prognozuje, że wyniesie 2,5 procent.
Stopniowo powinna poprawiać się poza tym sytuacja na rynku pracy.

IAR

bEsfGzfm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)