Notowania

dzienniki
07.09.2009 23:55

"Nasze Dziennik": Prokurator na parkiecie

ęłęó "Nasz Dziennik" pisze, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie sprawdza, czy działania Ministerstwa Skarbu poprzedzające planowaną prywatyzację warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych noszą znamiona działania na szkodę spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z informacji gazety wynika, że zarzuty zawarte we wniosku CBA dotyczą działań ministra skarbu Aleksandra Grada podejmowanych w przeddzień zamierzonej sprzedaży naszej giełdy zagranicznemu inwestorowi. Chodzi między innymi o decyzję o wypłacie pół miliarda złotych dywidendy przez GPW za rok ubiegły i lata poprzednie. Została ona podjęta wbrew obowiązującej ustawie o obrocie instrumentami finansowymi, która zakazuje Skarbowi Państwa poboru dywidend z tej spółki.
We wniosku znalazły się także, jak pisze gazeta, zarzuty związane z zaniechaniem z niewyjaśnionych przyczyn modernizacji systemu informatycznego giełdy, który ostatnio kilkakrotnie ulegał awarii, przez co dochodziło do kilkugodzinnego zawieszenia notowań lub opóźnienia otwarcia sesji.
O kupno warszawskiego parkietu ubiegają się cztery wiodące giełdy europejskie i amerykańskie - Deutsche Boerse, London Stock Exchange, Nasdaq OMX oraz NYSE Euronex.

"Nasz Dziennik"/IAR/zm/to/

Tagi: dzienniki, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz