Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
26.02.2006 20:02

"Newsweek" - Media na cenzurowanym

"Newsweek" analizuje wzajemną niechęć mediów i braci Kaczyńskich. Wojciech Maziarski w swoim komentarzu zwraca uwagę, że ostatnie pomysły PiS wskazują, że partia ta ma poważny problem ze środkami przekazu. Wymienia między innymi propozycje utworzenia Narodowego Instytutu Monitorowania Mediów czy wprowadzenia form cenzury obyczajowej. Zdaniem Maziarskiego nie można wykluczyć, iż niejasne i dziwne pomysły rządzących w kwestii mediów to wynik ich reakcji alergicznej i przeczulenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Newsweek" dotarł do akt śledztwa sprzed pięciu lat, wszczętego na polecenie ówczesnego ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego i prokuratora Zbigniewa Wassermanna. Kazali oni podległym sobie służbom tropić dziennikarzy "Rzeczpospolitej", którzy zbierali materiały do artykułu o nich. Ofiarami śledztwa, które wkrótce po odejściu Kaczyńskiego ze stanowiska ministra, zostało umorzone padli Anna Marszałek i Bertold Kittel, laureaci najważniejszych nagród dziennikarskich. O jego szczegółach pisze Violetta Krasnowska w artykule "Dziennikarze pod specjalnym nadzorem".
Historię konfliktu Kaczyńskich z mediami przedstawia Piotr Zaremba. Jego zdaniem Jarosław Kaczyński przez tyle lat pozostawał obiektem krytyki, a czasem wręcz nieuczciwych manipulacji, że dziś postrzega media jako siłę groźną.
Więcej na ten temat - w tygodniku "Newsweek".

"Newsweek"/kry/kal

Tagi: media, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz