Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msz
10.06.2007 19:33

"Newsweek" - Urzędnicy MSZ bez uprawnień

"Newsweek" pisze, że kilkudziesięciu urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych pracuje bez koniecznych uprawnień dostępu do tajnych informacji. Tygodnik dowiedział się, że od 2005 roku blisko 50 pracownikom ministerstwa cofnięto albo odmówiono wydania tak zwanego poświadczenia bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prawa dostępu do tajnych informacji nie ma na przykład pierwszy sekretarz w Departamencie Konsularnym i Polonii Andrzej Czyrek. Przyznał on, że jego stanowisko wymaga posiadania poświadczenia, ale twierdzi, iż nie ma na co dzień dostępu do informacji niejawnych.
W Departamencie Systemu Informacji urzęduje Andrzej Sobczak, który stracił poświadczenie bezpieczeństwa po tym, jak w 2004 roku wyniesiono z ministerstwa twardy dysk z tajnymi informacjami. Urzędnik mówi, że zajmuje się teraz analizowaniem publikacji prasy zagranicznej. Podobnie tłumaczy się większość pracowników ministerstwa, którzy nie mają dostępu do tajnych informacji. "Newsweek" zastanawia się, w jakim celu MSZ utrzymuje armię ludzi do czytania gazet.

"Newsweek"/Siekaj/dabr

Tagi: msz, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz