Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
NFZ - zarządzenia

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy likwidacja NFZ? Konstanty Radziwiłł zabiera głos
Likwidacja NFZ oczywiście będzie, natomiast jest to kwestią czasu i trybu, w jaki sposób to zrobimy - mówił po sobotnim kongresie PiS minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, pytany o zapowiedź prezesa PiS likwidacji NFZ w kolejnej kadencji.
Wiadomo, które szpitale trafiły do sieci. NFZ rozpoczął publikację list placówek
Wiadomo już, które szpitale trafiły do sieci, a które będą musiały zawalczyć o dofinansowanie. Oddziały NFZ opublikowały listy we wtorek.
Nagrody w NFZ. Urzędnicy dostali miliony
5,5 mln zł wypłacił w zeszłym roku w ramach nagród NFZ swoim pracownikom. Z danych z centrali i oddziałów funduszu, do których dotarł "Fakt", wynika, że rekordową sumę przeznaczono dla pracowników centrali - 4325 tys. zł.
Jeszcze dziś prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma wydać zarządzenie w sprawie programów lekowych i chemioterapii. Nieoficjalnie dowiedziała się o tym Informacyjna Agencja Radiowa.
Zarządzenie prezesa będzie podstawą do całego procesu kontraktowania leczenia szpitalnego w ramach programów lekowych i chemioterapii. Nowe programy mają wejść w życie 1 lipca i eksperci alarmują, że pozostało już niewiele czasu.
Prezes NFZ czekał z wydaniem zarządzenia na obwieszczenie ministra zdrowia, które zawiera wykaz leków refundowanych w ramach programów i chemioterapii. Minister twierdził, że prezes nie musi czekać na obwieszczenie, ale - według prawników - prezes postąpił zgodnie z prawem.


IAR
IAR