Notowania

niemcy
03-06-2008 (16:02)

Niemcy: 10. rocznica katastrofy kolejowej

W Niemczech rodziny ofiar uczciły pamięć bliskich, którzy 10 lat temu zginęli w najtragiczniejszym wypadku w powojennej historii kolei w tym kraju. W katastrofie pod Eschede w Dolnej Saksonii życie straciło 101 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz

W 10 rocznicę wypadku przedstawiciele rodzin ofiar zarzucili niemieckim kolejom uchylanie sie od odpowiedzialności. Ich zdaniem odszkodowania wypłacone przez Deutche Bank w wysokości około 15 tysięcy euro na osobę były niewspółmierne do tragedii.

Bliscy ofiar oskarżyli także dyrekcję kolei, że utrudniała proces aby nie dopuścić do wysokich wyroków dla inżynierów odpowiedzialnych za katastrofę. Ostatecznie trzech z nich zostało skazanych w 2003 roku na karę grzywny.

O 10.58 - dokładnie w godzine tragedii rodziny i lokalne władze uczciły pamięć ofiar minutą ciszy. Następnie odczytano nazwiska 101 osób, które zginęły w wypadku.

3 czerwca 1998 roku jadący z prędkością 200 kilometrów na godzinę pociąg intercity wykoleił się pod Eschede uderzając w wiadukt. Przyczyną wypadku było pęknięcie zewnętrznej obręczy koła w jednym z wagonów.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie