Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: Nie dla Dalajlamy

0
Podziel się

Żaden z najważniejszych niemieckich polityków nie spotka się z Dalajlamą podczas jego wizyty w Niemczech.

Niemcy: Nie dla Dalajlamy
(PAP/EPA)
bDJYtSEl

Żaden z najważniejszych niemieckich polityków nie spotka się z Dalajlamą podczas jego zbliżającej się wizyty w Niemczech.

Przyjazd duchowego przywódcy Tybetańczyków stał się natomiast powodem kolejnych sporów w rządzącej w Berlinie wielkiej koalicji.

Dalajlama przyjedzie do Niemiec w przyszłym tygodniu, a 19 maja odwiedzi Berlin. W stolicy Niemiec wygłosi przemówienie przed komisjami spraw zagranicznych i praw człowieka Bundestagu. Czasu na spotkanie z nim nie znaleźli jednak ani prezydent Horst Köhler ani minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier.

bDJYtSEn

Szefa dyplomacji ostro skrytykowali politycy chadecji. - _ Oczekiwałem od Steinmeiera więcej odwagi _ - powiedział niedzielnemu wydaniu - _ Bilda _ przewodniczący CSU Erwin Huber. A premier Hesji Roland Koch z CDU dodał, że postawa ministra stwarza wrażenie, jakoby Niemcom nie zależało na respektowaniu praw człowieka.

Socjaldemokraci bronią Steinmeiera, przypominając, że zaangażował się on na rzecz podjęcia rozmów przez chińskie władze z przedstawicielami społeczności tybetańskiej. - _ Od terminów dla fotografów ważniejszy jest prawdziwy dialog _ - powiedział zastępca szefa frakcji SPD w Bundestagu Walter Kolbow.

Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała wcześniej, że chętnie spotkałaby się z Dalajlamą, ale w czasie jego wizyty w Niemczech będzie przebywać w Ameryce Południowej. Przyjęcie przywódcy Tybetańczyków w urzędzie kanclerskim we wrześniu ubiegłego roku doprowadziło do poważnych zadrażnień między Berlinem a Pekinem.

bDJYtSEO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)