Notowania

niemcy
01.03.2010 07:26

Niemcy po Xynthii

Co najmniej pięć osób zginęło w Niemczech wskutek przejścia przez ten kraj nawałnicy Xyntia. Potężne wichury wyrządziły w ciągu minionej doby ogromne szkody w kilku zachodnioniemieckich krajach związkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Większość zabitych to ofiary przygniecione przez powalone drzewa. W miejscowości Biblis w Hesji podmuch wiartu zepchnął do rzeki dwuletniego chłopca. Dziecko utonęło.

Prędkość wiatru na terenie Niemiec dochodziła do 120 kilometrów na godzinę, ale w górach Harzu w porywach przekraczała nawet 180 kilometrów. Służby meteorologiczne ostrzegają, że tam także dziś może wiać bardzo silny wiatr.

Na większości terytorium Niemiec sytuacja po przejściu nawałnicy wraca do normy. W Nadrenii Północnej - Westfalii przywrócono ruch kolejowy, sparaliżowany wczoraj przez wichurę. Jednak na niektórych regionalnych odcinkach w Nadrenii, Hesji i Badenii - Wirttembergii wciąż nie kursują pociągi.

Na lotnisku we Frankfurcie nad Menem, gdzie wczoraj odwołano 240 lotów, pasażerowie nadal muszą liczyć się z opóźnieniami. W nocy ponownie otwarto autostradę A3, zamknietą wczoraj ze względu na bezpieczeństwo kierowców. Policja, straż pożarna i służby techniczne przez całą noc usuwały z autostrad i dróg powalone drzewa.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz