Notowania

niemcy
15.06.2009 14:50

Niemcy: Przestępczość spadła na rekordowo niski poziom

Przestępczość w Niemczech spadła na rekordowo niski poziom. W zeszłym roku w całym kraju odnotowano nieco ponad sześć milionów czynów karalnych - blisko trzy procent mniej niż w roku 2007.             

Podziel się
Dodaj komentarz

Statystykę dotyczącą przestępczości za zeszły rok przedstawił w Berlinie niemiecki minister spraw wewnętrznych. Wolfgang Schäuble powiedział, że szczególnie cieszy go spadek przestępstw z użyciem przemocy - o ponad 3 procent, a wśród młodzieży nawet prawie o 6 procent. W tym zakresie statystyki niemieckiej policji wykazały tendencję spadkową po raz pierwszy od dziesięciu lat. Ponad 40 procent popełnionych w Niemczech przestępstw stanowią kradzieże.

"Dane świadczą o tym, że Niemcy są krajem bezpiecznym" - ocenił Schäuble. Dodał jednak, że z niepokojem obserwuje wzrost liczby rozbojów na ulicach niemieckich miast; w zeszłym roku o ponad 9 procent. Największy wzrost, bo aż o 105 procent, dotyczy wyłudzania danych osobowych i kodów PIN kart płatniczych i kredytowych w bankomatach.

Miastem, w którym popełnia się statystycznie najwięcej przestępstw, jest w Niemczech Frankfurt nad Menem. Wykrywalność przestępstw przez niemieckie organa ścigania pozostała w zeszłym roku na niezmienionym poziomie w porównaniu z 2007 i wynosi 55 procent.

Tagi: niemcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz