Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
08.06.2008 13:52

Niemcy z ogromnym zainteresowaniem oczekują na mecz z Polską

Niemcy z ogromnym zainteresowaniem oczekują na mecz swojej reprezentacji z Polską na Mistrzostwach Europy. W Berlinie panuje raczej atmosfera piłkarskiego święta niż napięcia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na ulicach stolicy widać mnóstwo samochodów z niemieckimi flagami. Flagi w narodowych barwach - czasem monstrualnych rozmiarów - powiewają również z okien i balkonów.

Na kilka godzin przed meczem wciąż pełne są ogródki w restauracjach, parki i kąpieliska, w których berlińczycy korzystają z upalnej pogody. Wieczorem nie będzie tam żywego ducha.

W sklepach i lokalach Polacy zagadywani są o prognozy przed dzisiejszym meczem, a także o kontrowersyjne publikacje w polskiej prasie. Większość Niemców pewna jest zwycięstwa swojej drużyny.

Wieczorem obejrzą oni mecz w domach lub tysiącach piwiarni i restauracji. Każda, w której zmieści się ekran lub choćby telewizor, korzysta z możliwości pokazywania spotkań Mistrzostw Europy.

Minorowe nastroje panują jedynie w licznych punktach gastronomicznych, prowadzonych w stolicy Niemiec przez Turków. Są oni zasmuceni wczorajszą porażką z Portugalią.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz