Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna-NFZ

0
Podziel się

Od juta zmienia się organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Tej nocy wszystkie dotychczasowe miejsca, gdzie można uzyskać taką pomoc pracują po staremu. Od jutra miejsca te mogą ulec zmianie. Nocna i świąteczna pomoc lekarska, pielęgniarska i wyjazdowa jest czynna od godziny 18 do 8 rano.

bEhROZFh

Rzecznik Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Troszyński podkreślił, że zmieni się jakość nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. "Każdy kto będzie potrzebował nocą czy w święta opieki medycznej otrzyma ją. Zdarzało się, że jeden lekarz obsługiwał kilka takich punktów nocnej pomocy czyli punktów było dużo, ale nie wszystkie były dostępne. Teraz gwarantujemy dostępność do wszystkich punktów i pacjent może skorzystać z najbliższego" - powiedział.
W mediach pojawiają się niepokojące informacje o tym, że niektóre punkty udzielania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej zostaną zlikwidowane i dostęp do nich będzie utrudniony.
Rzeczniczka Łódzkiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Beata Kosiarek-Aszkielaniec odpiera te zarzuty i tłumaczy, że punktów będzie mniej ale dostęp do pomocy medycznej będzie łatwiejszy. "Będzie więcej lekarzy i pielęgniarek, będzie 29 takich ekip, które będą dyżurować w sześciu kluczowych miejscach w mieście"- powiedziała.
Wszystkie zmiany dotyczące organizacji opieki zdrowotnej w nocy i święta można uzyskać na stronie internetowej właściwego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia lub u swojego lekarza pierwszego kontaktu.

bEhROZFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)