Notowania

polska
05.03.2010 12:31

NordStream uwzględni polskie postulaty

Budująca Gazociąg Północny rosyjsko-niemiecka spółka NordStream (czyt. nordstrim) potwierdziła, że uwzględni zastrzeżenia Polski dotyczące przebiegu rurociągu. Jej przedstawiciel powiedział w Berlinie, że magistrala zostanie poprowadzona w taki sposób, aby nie zakłócać dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dyrektor ds. pozwoleń w NordStreamie Dirk van Ameln zapowiedział w Berlinie, że trasa Gazociągu Północnego zostanie przesunięta o 12 kilomentrów na północ na głębsze wody. Rurociąg zostanie również wkopany w dno Bałtyku na odcinku 20 kilometrów. W ten sposób na szlakach wiodących do polskich portów minimalna głębokość ma wynieść 16 metrów. Zdaniem Van Amelna, umożliwi to statkom swobodną żeglugę do portów w Szczecinie i Świnoujściu.

Przedstawiciel NordStreamu oświadczył, że zmiany w planach budowy są odpowiedzią spółki na postulaty strony polskiej. Dodał, że obecne rozwiązanie pozwoli zarówno na zapewnienie bezpieczeństwa budowy gazociągu, jak i żeglugi na Bałtyku.

Niemcy już wcześniej przekazali polskim władzom, że uwzględnią ich zastrzeżenia. W tygodniu mówił o tym minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. NordStream poinformuje dziś o swoich decyzjach kierownictwo Zarządu Portów Morskich w Szczecinie i Świnoujściu.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz