Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nowak-rząd Tuska

0
Podziel się:

W czasie rządu Donalda Tuska wiele było racjonalnych pomysłów, niewiele z nich jednak udało się wdrożyć - ocenia Krzysztof Nowak-szef firmy Mercer W Polsce.

Dziś mija trzy lata od zaprzysiężenia rządu koalicji PO-PSL.
Zdaniem Krzysztofa Nowaka, który jest specjalistą w zakresie rynków pracy i ubezpieczeń społecznych, rząd powinien bardziej stanowczo kontynuować reformę emerytalną. Ekonomista zwrócił uwagę na niepotrzebny spór pomiędzy zespołem ministra Michała Boniego a ministerstwem pracy, co znacznie opóżnia przeprowadzenie potrzebnych reform.
Ekonomista zaznaczył, że rząd obiecywał też wiele ułatwień dla pracodawców, w tym uelastycznienie rynku pracy. Ułatwień jednak wciąż brak - podkreśla Krzysztof Nowak. Jako przykład podaje brak możliwości łatwego zwalniania pracowników. Dodaje, że pracodawcy, obawiając się, że w razie kłopotów w firmie, nie będą mogli szybko zredukować zatrudnienia, wolą nie przyjmować zbyt wielu pracowników.
Ekonomista uważa, że rząd nie potrafi przekonywać związków zawodowych w drodze dialogu społecznego do swoich dobrych pomysłów, na czym tracimy wszyscy.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)