Notowania

wiadomości
27.05.2012 13:57

Nowak - kolej - wypadki

W najbliższą środę ma zostać opublikowany raport o bezpieczeństwie na kolei. Zapowiedział to dziś w Gdańsku minister transportu Sławomir Nowak.

Podziel się
Dodaj komentarz

Audyt w tej sprawie został zlecony po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami. Dziś minister powiedział, że jego wyniki poznamy 30 maja. Sam audyt minister wymienił jako jedno z działań jakie jego ministerstwo prowadzi na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa kolejowego. Oprócz tego, minister Nowak przypomniał, że dokonał też zmian we władzach spółek kolejowych. Zdaniem ministra, te działania dowodzą, że dla jego resortu bezpieczeństwo na kolei jest priorytetem.
Dziś nad ranem doszło do kolejnego w ostatnich dniach wypadku na kolei. Na stacji w Ostrowie Wielkopolskim w pusty pociąg osobowy wjechał skład towarowy. Cztery osoby zostały lekko ranne. Minister podkreślał, że do tego wypadku na szczęście doszło rano, gdy pociągi były puste.
Na początku marca doszło do najtragiczniejszej w tym roku katastrofy kolejowej, pod Szczekocinami - zginęło wówczas 16 osób, a 50 zostało rannych. Z kolei w ostatnią środę doszło do zderzenia dwóch pociągów pasażerskich w Warszawie - ranne zostały dwie osoby.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz