Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Nowatorski przeszczep kości udowej
Nowatorski przeszczep kości udowej przeprowadzono w olsztyńskim
Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym. Pacjentem był 8-letni Kuba Jaworski.
Czytaj więcej w Money.pl
ScienceBioTech zmienia metodę leczenia złamanych kości. Służba zdrowia może zaoszczędzić miliony
50 mln zł - tyle może zaoszczędzić w ciągu roku służba zdrowia dzięki polskim naukowcom z firmy ScienceBioTech. Opracowali tańszą i bezpieczniejszą płytkę chirurgiczną do łączenia złamanych kości. Właśnie wygrali konkurs CVC Young Innovator Awards. Wirtualna Polska i money.pl są patronami medialnymi wydarzenia.
Największy producent wieprzowiny na świecie zajmie się przeszczepami?
Dostawca wieprzowiny tworzy Smithfield Bioscience, oddział, który będzie wykorzystywał produkty uboczne powstałe przy produkcji mięsa do zastosowania w przemyśle farmaceutycznym i medycznym.
Akcyza na e-papierosy od 2018 r. Budżet ma zyskać prawie 100 mln zł rocznie
Wprowadzenie akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych i tzw. nowatorskie wyroby tytoniowe przewiduje przygotowany przez resort finansów projekt nowelizacji ustawy o akcyzie. Zmiana ma dać budżetowi prawie 100 mln zł rocznie.
Chłopiec od lutego, gdy lekarze zdiagnozowali u niego torbiel kości udowej, poruszał się na wózku inwalidzkim. Dzięki zabiegowi ma szanse na całkowity powrót do zdrowia.
To pierwsza tego typu operacja w olsztyńskim szpitalu - mówi ordynator
oddziału ortopedyczno-urazowego doktor Dariusz Kossowski, który ją przeprowadził:
Kubę po operacji czeka jeszcze półroczna rehabilitacja. Pełni nadziei na powrót do zdrowia swojego dziecka są rodzice Kuby. Jak mówią, chłopiec nie może się już doczekać kiedy będzie biegał:
Operacje z użyciem sprzętu do wyselekcjonowania hormonu wzrostu nie są na liście zabiegów refundowanych. W tym wypadku jednak NFZ zapłaci za operację 8-latka. Dodatkowo Fundusz zgodził się na przeprowadzenie kolejnych 5 zabiegów tego typu przez olsztyńskich specjalistów.
fundusze, wzrost, zdrowie, wypadek, lekarze, przeszczep, nowatorskie, kości
IAR