Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowojorscy Filharmonicy w Warszawie

0
Podziel się

W Filharmonii Narodowej w Warszawie na dwóch koncertach wystąpią Nowojorscy Filharmonicy. Jutro - podczas pierwszego- orkiestra wykona program, który przygotowała na swoje europejskie tournee: zabrzmią utwory Richarda Straussa, Richarda Wagnera i - po przerwie - IV Symfonia Johannesa Brahmsa.

bEiuAWAB

W piątek - Nowojorscy Filharmonicy wystąpią natomiast ze zwyciężczynią tegorocznego konkursu chopinowskiego - Yulianną Avdeevą.
Elżbieta Penderecka ze Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena, które jest współorganizatorem koncertów, powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że negocjacje by artyści wystąpili w Polsce w Roku Chopinowskim prowadzone były od ponad roku.
Podczas piątkowego koncertu zabrzmi nie tylko Koncert e-moll Fryderyka Chopina, który Yulianna Avdeeva grała podczas finałowych przesłuchań konkursowych. Usłyszymy również Uwerturę Egmont - Ludwiga van Beethovena, Preludium do Popołudnia fauna - Claude'a Debussy'ego oraz Metamorfozy symfoniczne tematów Carla Marii von Webera - Paul'a Hindemith'a. Zarówno czwartkowy jak i piątkowy koncert rozpoczną się o 19.30. Orkiestrę poprowadzi Alan Gilbert, od ubiegłego roku, nowy dyrektor artystyczny Nowojorskich Filharmoników.
Współorganizatorem koncertów Nowojorskich Filharmoników w Warszawie jest Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

bEiuAWBe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)