Notowania

gospodarka
17.11.2008 09:05

Obama: "Priorytetami rządu będą gospodarka i bezpieczeństwo narodowe"

Barack Obama zapowiedział, że jego rządy będą pragmatyczne, a nie ideologiczne. W pierwszym wywiadzie telewizyjnym po wyborach, amerykański prezydent-elekt podtrzymał obietnice zamknięcia Guantanamo i zredukowania amerykańskich sił w Iraku.

Podziel się
Dodaj komentarz

W wywiadzie dla telewizji CBS Barack Obama powiedział, że jego priorytetami będą gospodarka i bezpieczeństwo narodowe. Zapowiedział też, że zrealizuje obietnice zmiany sposobu traktowania więźniów wojny z terroryzmem. "Wielokrotnie mówiłem, że zamknę Guantanamo i zamierzam to zrobić. Powtarzałem, że Ameryka nie powinna torturować więźniów i zapewniam, że tortur nie będzie" - powiedział Obama. Podtrzymał też obietnicę redukcji sił USA w Iraku, ale tym razem nie mówił już o wycofaniu wszystkich oddziałów bojowych. Nie odpowiedział też na pytanie, czy Hillary Clinton zostanie sekretarzem stanu, ale zapewnił, że do jego rządu wejdą także republikanie.

Barack Obama wyraził przekonanie, że Amerykanie są świadomi trudnej sytuacji gospodarczej kraju i nie oczekują od niego cudów. Obiecał natomiast, że będzie wobec nich uczciwy, że będzie ciężko pracował i podejmując decyzje będzie myślał o zwykłych Amerykanach, a nie tylko o ludziach bogatych i wpływowych.

Tagi: gospodarka, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz