Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obawy w Cannes

0
Podziel się:

Organizatorzy festiwalu w Cannes z obawą wpatrują się w niebo. Mają nadzieję, że chmura pyłu z wulkanu z Islandii nie utrudni lotów w rejonie Lazurowego Wybrzeża.
Na dwa dni przed rozpoczęciem 63. festiwalu filmowego w Cannes na lotnisku w Nicei odwołano ponad 20 lotów do Portugalii i Hiszpanii. Nicea to jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk Francji. To tutaj lądują samoloty liniowe i prywatne przywożące gości, uczestników i gwiazdy festiwalowej imprezy.
Organizatorzy, a także mer Cannes, obawy kryją pod maską optymizmu. W biurze festiwalowym wszyscy zachowują się tak, jakby zagrożenie ze strony chmury pyłów nie istniało. Oficjalne stanowisko to powstrzymywanie się od jakichkolwiek komentarzy na ten temat.
Festiwal ma się rozpocząć zgodnie z planem pozakonkursowym pokazem filmu "Robin Hood" Ridleya Scotta z Russellem Crowem w roli tytułowej.
W Cannes prace wrą w podwójnym tempie - przed kilkoma dniami gigantyczna fala zmiotła z nadbrzeży restauracje i bary i poważnie uszkodziła pawilony sponsorów. W pobliżu Starego Portu pod wodą znalazł się parking. Zniszczone jest dojście do lądowiska śmigłowców. Wszyscy mają nadzieję, że przynajmniej islandzki wulkan oszczędzi Cannes.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)