Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Obrońcy prezydenta Poznania złożyli apalację ws. Kulczykparku

0
Podziel się:

Obrońcy prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego odwołali się od wyroku skazującego prezydenta w sprawie Kulczykparku. Apelację złożył mecenas Zenon Marciniak wspólnie z profesorem Piotrem Kruszyńskim - karnistą z Uniwersytetu Warszawskiego, który dołączył do grona obrońców Ryszarda Grobelnego. To pierwsza apelacja w tej sprawie.

Na początku marca poznański sąd skazał prezydenta miasta i czworo urzędników miejskich na karę więzienia w zawieszeniu, grzywny i zakaz zajmowania stanowisk związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym.

Zdaniem sądu, prezydent i urzędnicy za tanio sprzedali grunt w centrum Poznania Grażynie Kulczyk. Na tej nieruchomości stanęła później druga część Starego Browaru.

Pisemne uzasadnienie wyroku liczyło ponad 220 stron. Apelacja jest krótsza, ma niespełna 20 stron. Adwokaci domagają się uchylenia wyroku wskazując na uchybienia w jego uzasadnieniu. Sąd napisał, że prezydent Grobelny powinien w styczniu 2003 roku wstrzymać przetarg na sprzedaż gruntu. Tymczasem według obrońców, pod koniec grudnia 2002 roku przetarg był już zakończony. Prezydent nie mógł już więc podjąć żadnej decyzji.

Zdaniem obrońców sąd zmienił też opis czynu nie podając przyczyny.

Procesu apelacyjnego w tej sprawie można się spodziewać po wakacjach

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)