Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oferta egipskich władz dla Bractwa Muzułmańskiego

0
Podziel się
bErJucjp

Egipt-Bractwo Muzułmańskie-propozycja

Egipska armia i rząd chcą porozumienia z Bractwem Muzułmańskim. Jak informuje agencja Reutera powołując się na wojskowe źródło, władze wkrótce zaproponują islamistom trzy ministerialne posady i odmrożenie ich aktywów. Zamierzają także wypuścić z więzień niektórych osadzonych tam działaczy Bractwa. Inicjatywa armii ma na celu przekonanie islamistów do zakończenie protestów, co pozwoli ustabilizować sytuację w kraju.
Wcześniej w negocjacje w Egipcie włączyły się Stany Zjednoczone i Unia Europejska. Wysłannicy Waszyngtonu i Brukseli spotkali się w Kairze z przedstawicielami nowych władz oraz z liderami odsuniętego od władzy Bractwa Muzułmańskiego. Od miesiąca w Egipcie trwa największy kryzys polityczny od czasu arabskiej wiosny.
Świat zachodni próbuje w ten sposób uspokoić sytuację w tym kraju. Od miesiąca zwolennicy obalonego prezydenta Mohammeda Mursiego nieprzerwanie protestują i domagają się przywrócenia go do władzy. Nowy rząd tworzy struktury państwa i pisze nową konstytucję, ale nie doprowadził jak dotąd do zakończenia masowych protestów.
W negocjacje w Kairze włączyli się też wpływowi islamscy duchowni, jednak zwolennicy Bractwa Muzułmańskiego ostro skrytykowali imamów za rozmowy z nowym, ich zdaniem nielegalnym rządem.
W zamieszkach do jakich dochodzi w Kairze od czasu obalenia Mohammeda Mursiego zginęło już co najmniej 200 osób.

IAR

bErJucjS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)