Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ogólnopolski Konkurs Mistrz Promocji Czytelnictwa rozstrzygnięty

0
Podziel się

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa.      

bEgFdkUl

Konkurs zorganizowały Polska Izba Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wręczenie nagród odbędzie się w Warszawie o 17:00 podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Książki.

W konkursie wzięły udział 102 biblioteki z całej Polski. Oceniano je pod względem oryginalności, różnorodności i jakości wydarzeń promujących czytelnictwo.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie wyróżniła się tym, że jej nowoczesne w formie akcje skierowane były do różnego czytelnika. Jak mówi Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich olsztyńska promocja skierowana była do wszystkich grup społecznych i wiekowych, od przedszkola do osób starszych i samotnych, nawet tych które nie wychodzą z domu.

bEgFdkUn

Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie wyróżniono między innymi za takie przedsięwzięcia jak Internetowy Festiwal Literacki, Euroczytanie i Bajki Terapeutyczne.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie, a trzecie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu koło Gietrzwałdu w Warmińsko-Mazurskiem.

bEgFdkUO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)