Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ojciec Zięba rezygnuje z szefowania ECS

0
Podziel się

Dominikanin chce doprowadzić do końca kilka niedokończonych projektów.

Ojciec Zięba rezygnuje z szefowania ECS
(PAP/Adam Warżawa)
bEinSZit

Ojciec Maciej Zięba zapowiedział rezygnację z funkcji dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności. Dominikanin powiedział, że odejdzie z funkcji, gdy doprowadzi do końca _ kilka niedokończonych projektów _.

Ojciec Zięba powiedział podczas konferencji prasowej, że jego pomysł prowadzenia Centrum i pomysł na ECS prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza znacząco się różnią. Chodzi między innymi o ocenę koncertu z okazji 30 rocznicy podpisania Porozumień Gdańskich oraz o działanie Centrum.

Prezydent Adamowicz zarzuca ojcu Ziębie, że kierowana przez niego instytucja za mało koncentruje się na Pomorzu. Dominikanin nie zgadza się z tymi zarzutami, ale szanuje stanowisko prezydenta Gdańska, dlatego ma zamiar odejść z Europejskiego Centrum Solidarności. Dokładnej daty nie podał, bo jak mówi, chce dokończyć jeszcze kilka projektów rozpoczętych przez ECS.

bEinSZiv

Ojciec Zięba tłumaczył, że na koncert z okazji 30-lecia Solidarności nie zaproszono nikogo znanego, ponieważ ECS otrzymał bardzo późno pieniądze na organizację imprezy. Gwarancje otrzymania pieniędzy otrzymano dopiero 30 czerwca, a więc niespełna dwa miesiące przed imprezą. Poza tym lista znanych wykonawców, którzy byliby godni uświetnić rocznicę - zdaniem ojca Zięby jest bardzo krótka.

Dlatego nie udało się zaprosić nikogo znanego._ - Pech sprawił, że z powodu burzy nie udało sie też przeprowadzić próby generalnej koncertu _- tłumaczył wpadki podczas koncertu ojciec Zięba.

bEinSZiW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)