Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olkowicz-EURO 2012-centra pobytowe

0
Podziel się

Dyrektor EURO 2012 w Polsce Adam Olkowicz zapewnia, że przygotowania do turnieju idą planowo. W poniedziałek w Mińsku odbędzie się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA, na której ogłosi on jakie ukraińskie miasta zorganizują turniej.

bEgJTFFh

Adam Olkowicz, który był gościem Sygnałów Dnia, wyraził nadzieję, że nie będzie opóźnień w przygotowaniach do turnieju. Jak podkreśla, po naszej stronie idą one zgodnie z planem. Z kolei Ukraina, która wcześniej sygnalizowała opóźnienia, już je nadrobiła. Adam Olkowicz powiedział, że takie same stanowisko wyraziła UEFA na ostatnim posiedzeniu Komitetu Sterującego.
Dyrektor EURO 2012 w Polsce poinformował, że dzisiaj zostanie przedstawione 21 propozycji centrów pobytowych. Oferta zostanie przesłana do wszystkich 53 europejskich federacji piłkarskich, choć Polska i Ukraina dokonały już wyboru. Wybór miejsc przeznaczonych na centra ma zapaść w grudniu 2011 roku, po losowaniu grup mistrzostw. Na centrum pobytowe składa się hotel, w którym jest 60 pokoi, z jadalnią, odnową biologiczną i salą konferencyjną oraz centrum treningowe. Do dyspozycji reprezentacji musi być boisko na 1000 miejsc dla publiczności o nawierzchni takiej jak stadion. Hotel musi być położony maksymalnie w odległości godziny jazdy autokarem od miejsca, w którym wyląduje reprezentacja. Odległość między hotelem a centrum treningowym nie może wynieść więcej niż 20 minut jazdy autokarem. Adam Olkowicz ujawnił, że przedstawiciele jednej z federacji piłkarskiej przyjechali niedawno do jednego z polskich miast, chcąc, by właśnie w tym miejscu drużyna przebywała podczas turnieju.
Turniej EURO 2012 ma rozpocząć się 8 czerwca 2012 roku w Warszawie.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEgJTFFK
euro
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)