Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

OPINIA Polska - budżet

0
Podziel się

Na nieformalnym posiedzeniu rządu, ministrowie debatowali do późnych godzin nocnych nad przyszłorocznym budżetem. Choć Rada Ministrów ma czas do 30 września na przedłożenie Sejmowi projektu ustawy budżetowej, to minister finansów Jacek Rostowski chce, by prace parlamentarne nad tegoroczną ustawą zakończyły się do 31 lipca.

bEgzaFgB

Doktor Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową podkreśla, że w takiej sytuacji rząd musi zachować się bardzo powściągliwie. Według niego, na razie bardzo trudno przewidzieć rozwój sytuacji makroekonomicznej w kraju i za granicą.
Bohdan Wyżnikiewicz podkreśla, że ostrożne szacunki budżetowe na przyszły rok zmuszą ministrów do rozważnego planowania wydatków. Ważne jest, żeby w tym budżecie była odpowiednia struktura wydatków, które nie są wydatkami sztywnymi i żeby kierować je na różnego rodzaju prorozwojowe dziedziny, takie jak szkolnictwo, nauka, edukacja i wspieranie przedsiębiorczości - uważa ekspert.
Na dzisiejszym, oficjalnym już posiedzeniu rząd ma przyjąć wstępny projekt budżetu na przyszły rok.
Przyspieszenie prac prac nad ustawą budżetową spowodowane jest październikowymi wyborami parlamentarnymi oraz rozpoczynającą się 1 lipca polską prezydencją w Radzie Unii Europejskiej.

bEgzaFhe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)