Notowania

wiadomości
18.11.2012 11:47

OPINIE PSL zmiana

s OPINIE PSL zmiana

Podziel się
Dodaj komentarz

Spokojne reakcje ekspertów po wyborze Janusza Piechocińskiego na prezesa PSL-u.
Bartłomiej Biskup przypomina, że Janusz Piechociński często kandydował na prezesa PSL, ale nigdy nie udało mu się zebrać dostatecznego poparcia. "Widać, że wykonał bardzo dobrą pracę u podstaw. On rzeczywiście zapowiadał, że będzie jeździł po kraju i przekonywał i chyba tak rzeczywiście zrobił"- podkreśla.
Zdaniem politologa, Janusz Piechociński w sposób naturalny zastąpi Waldemara Pawlaka na fotelu wicepremiera.
Rezygnacja Waldemara Pawlaka z funkcji w rządzie nie zagrozi koalicji i stabilności rządu - przekonuje politolog Olgierd Annusewicz. Ekspert wątpi jednak, by były już szef ludowców naprawdę złożył zapowiadaną na poniedziałek rezygnację, ale - jak dodaje - nawet jeśli do tego dojdzie, to nowy prezes PSL Janusz Piechociński poradzi sobie w rządzie.
Profesor Janusz Majcherek z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie podkreśla, że siedem lat przewodniczenia PSLowi wystarczyło, aby Pawlak zniechęcił do siebie członków partii."To jest bunt przeciwko konserwatywnej, zachowawczej, opłotkowej polityce Waldemara Pawlaka, który skupił się na reprezentowaniu interesów polskiej wsi i uznał, że to jest to poletko, które trzeba politycznie uprawiać.
Wybór Janusza Piechocińskiego na prezesa PSL nie jest złym sygnałem dla rynków finansowych - ocenia analityk Marek Zuber. Jego zdaniem po wyborach w Polskim Stronnictwie Ludowym mogą dokonać się zmiany, które będą miały pośredni wpływ na gospodarkę.
Marek Zuber przekonuje, że ewentualne zmiany związane z przetasowaniami w PSL-u powinny dokonać się jak najprędzej, żeby nie wprowadzać niepewności na rynku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz