Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaza
23.08.2008 14:03

Pacyfiści próbują przebić się do Strefy Gazy

Amerykanie i Anglicy chcą przekazać w Gazie dwieście aparatów słuchowych dla palestyńskich dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Grupa pacyfistów z kilkunastu krajów usiłuje przełamać blokadę morską Strefy Gazy. Blokadę wprowadził Izrael po opanowaniu tego terytorium przez Hamas w czerwcu zeszłego roku. *

Uczestnicy akcji wypłynęli wczoraj z Cypru na pokładzie dwóch małych statków spacerowych, ale wzburzone morze i trudności nawigacyjne utrudniają im dotarcie do wybrzeży Gazy.

Strona izraelska zapowiedziała, że postara się udaremnić wszelkie próby prowokacji ze strony 44 pacyfistów. Aktywiści pokojowi - w większości Amerykanie i Anglicy chcą przekazać w Gazie dwieście aparatów słuchowych dla palestyńskich dzieci.

Płynące pod grecką banderą stateczki przemianowane na _ Free Gaza _ i _ Liberty _, miały dotrzeć do wybrzeży Strefy Gazy dziś po południu. Nad ranem nastąpiły nieprzewidziane trudności.

Pacyfiści twierdzą, że Izrael - przy pomocy środków elektronicznych - zakłóca im łączność radiową i urządzenia nawigacyjne. W tej sytuacji uczestnikom protestu pozostały jedynie telefony satelitarne, przez które alarmują, że morze jest wzburzone, a oni nie umieją sobie radzić w tych warunkach. Izraelczycy twierdzą, że nic im nie wiadomo o jakichkolwiek próbach zakłócania łączności z pacyfistami na spacerowych statkach.

Tagi: gaza, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz