Notowania

wiadomości
07.09.2012 14:48

Paliwa sytuacja

Trudno liczyć na obniżki cen paliw, a niewykluczone, że w przyszłym tygodniu na części stacji mogą wzrosną - wynika z danych łódzkiej firmy Refleks, która obserwuje rynek paliwowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wprowadzone przed tygodniem obniżki cen paliw, zwłaszcza na stacjach PKN Orlen, utrzymały się do połowy mijającego tygodnia. Teraz może czekać nas droższe tankowanie - mówią analitycy Refleksu. Aktualnie za paliwa płacimy odpowiednio: Eurosuper 95 - 5,84 zł/l , Superplus 98 - 5,98 zł/l, olej napędowy - 5,75 zł/l, autogaz - 2,71 zł/l.
W przypadku Eurosuper 95 i diesla jest to o 2 gr/l więcej niż przed tygodniem. Ceny benzyny bezołowiowej 98 są wyższe średnio o 1 gr/l, jedynie ceny autogazu pozostały na niezmienionym poziomie.
To, że póki co ceny na stacjach nie biją kolejnych rekordów zawdzięczamy przede wszystkim właścicielom stacji, którzy ponownie rezygnują z własnego zarobku, a poziom realizowanej marży nie zawsze wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów związanych ze sprzedażą paliw - dodają analitycy Refleksu.
Podkreślają, że mimo odwrócenia tendencji na rynku hurtowym trudno liczyć na obniżki cen paliw na stacjach. W przyszłym tygodniu na części stacji ceny mogą wzrosnąć, jednak nie powinno to doprowadzić do przebicia tegorocznych maksimów cenowych.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz