Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na białorusi
20.05.2011 11:44

Panika na Białorusi: Mąka, cukier, sól...

Niezależne białoruskie media informują o wykupowaniu towarów w sklepach. Jest to związane z niepewną sytuacja finansową kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gudmd.haralds/Flickr)

Dziennik _ Komsomolskaja Prawda w Białorusi _ pisze, że mieszkańcy Mińska wykupują produkty które mają długi okres trwałości. Jak mówi sprzedawczyni jednego ze sklepów, _ łatwiej jest powiedzieć, czego ludzie nie wykupują. Biorą mąkę, cukier, sól i ocet _. W innym sklepie ludzie wykupili mięso.

Z kolei rozgłośnia Euroradio poinformowała, że w Homlu na południowym-wschodzie Białorusi ludzie ustawili się w kolejkach do bankomatów. Mieszkańcy tego miasta wyjmują pieniądze gdyż pojawiła się plotka, ze bankomaty wstrzymają pracę na co najmniej 10 dni.

Opozycyjna _ Narodnaja Wola _ pisze, że Białoruś może otrzymać w ciągu 3 lat 3 miliardy dolarów kredytu z kontrolowanego przez Moskwę funduszu antykryzysowego Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej. Według gazety, jest to nie tyle mały co bardzo mały kredyt. _ Według niezależnych ekonomistów, białoruska gospodarka potrzebuje miliarda dolarów nie na rok, a na miesiąc _- czytamy w opozycyjnym dzienniku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t139689.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;zdecyduje;sie;na;ratowanie;bialorusi,62,0,832318.html) Putin zdecyduje się na ratowanie Białorusi? Putin będzie rozmawiał z Łukaszenką o kredytach. Rosja jest jedynym źródłem pomocy finansowej dla _ przypartego do muru _ kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/krach;na;bialorusi;rubel;runal;o;30;proc;,204,0,827852.html) Krach na Białorusi. Rubel runął o 30 proc. Białoruski bank centralny uwolnił kursy walut w białoruskich bankach komercyjnych i kantorach.
Tagi: kryzys na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz