Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież odwiedzi Ziemię Świętą

0
Podziel się:
bEEbPGKZ

W drugiej połowie maja przyszłego roku papież Franciszek odwiedzi Ziemię Świętą. Informuje o tym włoski dziennik "La Stampa", powołując się na źródła izraelskie.
Watykan nie potwierdził doniesień z Jerozolimy. Zgodnie z tradycją podróż papieska ogłoszona będzie wtedy, gdy niezakończone zostaną wszystkie procedury i przygotowania. Na razie zaprosił Franciszka do Izraela jego prezydent Szimon Peres, zaproszenie ponowi najprawdopodobniej premier Benjamin Netanjahu, który odwiedzi Watykan w poniedziałek 2 grudnia. Także przewodniczący Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas zaprosił niedawno papieża Bergoglio. Od chwili wyboru w marcu tego roku odbył on jedną podróż zagraniczną - do Rio de Janeiro w Brazylii na światowe dni młodzieży. W 2016 roku będzie na ich następnej edycji w Krakowie. Tego samego roku ma zamiar odwiedzić Argentynę oraz Urugwaj i Chile.
W Ziemi Świętej byli trzej poprzednicy Franciszka: Paweł VI w styczniu 1964, Jan Paweł II w marcu 2000 roku i Benedykt XVI w maju dziewięć lat później.

IAR

bEEbPGLC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)