Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
13.02.2013 12:33

Papież zdradził powód swojej rezygnacji

Benedykt XVI spotkał się z wiernymi na audiencji generalnej, pierwszej od ogłoszenia przez niego zamiaru rezygnacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Papież wezwał wiernych do modlitwy za Kościół i za swego następcę. Benedykt XVI spotkał się z wiernymi na audiencji generalnej, pierwszej od ogłoszenia przez niego zamiaru rezygnacji.

Papież powiedział, że długo się modlił, zanim podjął dla dobra Kościoła decyzję o abdykacji. Podkreślił, że rozumie wagę tej decyzji, ale zdaje też sobie sprawę, że jego siły duchowe i fizyczne osłabły. Benedykt XVI wyraził przekonanie, że Kościół pozostanie z nim w modlitwie, a Chrystus będzie nadal prowadzi swój lud. Papież podziękował za miłość i modlitwy wiernych i poprosił o dalszą modlitwę za siebie i swego następcę.

W swym rozważaniu Benedykt XVI mówił o rozpoczynającym się dziś Wielkim Poście i o czytanej dziś Ewangelii o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Jego zdaniem, obraz kuszenia powinien nas przestrzegać przed traktowaniem Boga instrumentalnie. Papież podkreślił, że Wielki Post w obchodzonym właśnie Roku Wiary powinien być czasem nawrócenia. Wezwał też do praktykowania miłosierdzia w życiu codziennym, szczególnie wobec ciężko chorych.

Około 8 tysięcy wiernych, zebranych w Auli Pawła VI, powitało papieża owacją, oklaski i okrzyki rozległy się też po jego rozważaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z papieskim pierścieniem? Eksperci... Nie ukaże się zapowiadana wcześniej czwarta encyklika Benedykta XVI, poświęcona wierze.
Po decyzji papieża informują o zmianach w... Watykan poinformował o istotnej zmianie w programie uroczystości Środy Popielcowej pod przewodnictwem Benedykta XVI.
Ostra krytyka pontyfikatu. "Okres nietolerancji" Większość poważnych brytyjskich gazet wybija rezygnację papieża na pierwszych stronach swoich dzisiejszych wydań.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz