Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
09.05.2011 19:40

Partie polityczne kompletują listy wyborcze

PO i SLD przedstawią swoich kandydatów w czerwcu. PiS na razie nie składa deklaracji a Jarosław Kaczyński twierdzi, że są ważniejsze problemy niż kampania wyborcza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(imagestock/iStockphoto)

*Mimo że nadal nie znamy dokładnego terminu wyborów, to jednak największe partie rozpoczęły już kompletowanie swoich list. PO i SLD zaprezentują je w czerwcu. PiS na razie zwleka. *

W połowie czerwca znane będą listy wyborcze Platformy Obywatelskiej. Nieoficjalnie wiadomo, że _ jedynką _ w Warszawie będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, Grzegorz Schetyna ma być liderem w Legnicy, a Cezary Grabarczyk - w Łodzi. Bogdan Zdrojewski otworzy listę we Wrocławiu, a w Poznaniu prawdopodobnie Rafał Grupiński.

Pewne jest też, że w najbliższych wyborach nie wystartuje Mirosław Drzewiecki, ważą się natomiast losy Zbigniewa Chlebowskiego - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska. Posłanka powiedziała, że takie decyzje będą musiały podjąć władze regionalne partii. Jednak jej zdaniem, Zbigniew Chlebowski nie powinien startować w tych wyborach, ponieważ jego obecność może być szkodliwa dla list.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

Małgorzata Kidawa-Błońska dodaje, że początek kampanii PO zaplanowany jest na 11 czerwca. Wtedy w Gdańsku odbędzie się wiec związany z 10-leciem powstania partii. W jej ocenie, takie radosne spotkanie może być dobrym początkiem kampanii.

POSŁUCHAJ MAŁGORZATY KIDAWY-BŁOŃSKIEJ:

SLD, podobnie jak Platforma Obywatelska, przedstawi swoje listy wyborcze w połowie czerwca. Szef Sojusz Grzegorz Napieralski mówi, że w tej chwili priorytetem jest przygotowanie programu wyborczego i dopiero po zakończeniu prac nad tym programem będą ostatecznie układane listy wyborcze.

POSŁUCHAJ GRZEGORZA NAPIERALSKIEGO:

Grzegorz Napieralski podkreśla, że strategia kampanijna będzie opierać się głównie na spotkaniach z wyborcami. Dodał, że cieszy się, że kampania będzie się odbywać bez spotów wyborczych i billboardów.

POSŁUCHAJ PRZEWODNICZĄCEGO SLD:

Tymczasem prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiada, że jego ugrupowanie nie będzie się na razie zajmować problemem list wyborczych. Jarosław Kaczyński uważa, że na razie jest zbyt wiele ważnych problemów do rozwiązania, aby zajmować się kampanią wyborczą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t85441.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/partie;szukaja;chetnych;do;senatu,102,0,768102.html) Partie szukają chętnych do Senatu Większość z nich wystawi kandydatury już urzędujących polityków. Będą też małe roszady.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t14429.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tak;dla;ogloszen;w;prasie;nie;dla;spotow,156,0,764828.html) Tak dla ogłoszeń w prasie, nie dla spotów Posłowie chcą by partie mogły publikować płatne ogłoszenia. Są jednak przeciwko spotom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;i;po;traca;poparcie;kto;szybciej,236,0,816876.html) PiS i PO tracą poparcie. Kto szybciej? UWAGAPięćdziesiąt dwa procent Polaków poszłoby do urn wyborczych, gdyby głosowanie odbywało się w tę niedzielę. To o 6 punktów procentowych mniej, niż 10 dni temu - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia.
Tagi: wybory 2011, wybory, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz