Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
14.07.2012 14:44

Paryż świętuje. Defilada przed prezydentem

W Paryżu odbyła się tradycyjna defilada wojskowa z okazji święta narodowego 14 lipca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*W Paryżu odbyła się tradycyjna defilada wojskowa z okazji święta narodowego 14 lipca. Na trybunie honorowej na Placu Concorde po raz pierwszy odbierał ją nowy prezydent Francji Francois Hollande. *

Po paradzie lotniczej defiladę na ziemi rozpoczęły pokazy tresury koni w wykonaniu Gwardii Republikańskiej, a do przemarszu różnych jednostek wojskowych hasło dały błękitne hełmy - jednostki ONZ z oddziałów stacjonujących w Libanie.

Na oczach tłumów widzów i licznych gości na trybunie honorowej towarzyszących prezydentowi Hollande'owi, maszerowali studenci szkół wojskowych, marynarze, lotnicy i strzelcy alpejscy, których szybki krok w ciężkich butach do wspinaczki wysokogórskiej mógł wzbudzić uznanie. Z podziwem patrzono na marsowe miny saperów z Legii Cudzoziemskiej paradujących w skórzanych fartuchach z ciężkimi toporami na ramieniu.

Tylko batalion jaegrów, niemieckiej jednostki stacjonującej we Francji nie opuścił sztandaru przed prezydentem Hollandem, bo ich dowódcą jest kanclerz Angela Merkel. Później Polami Elizejskimi przejechały jednostki zmechanizowane, w tym czołgi.
Francja pozostała wierna swej tradycji wojskowych defilad, które poza Paryżem organizowane są w państwach nie będących wzorem wartości demokratycznych - w Rosji, Chinach, Korei Północnej, Iranie, czy na Kubie i w Wenezueli.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz