Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Paweł Graś: UE i NATO powinny wypracować wspólną politykę wobec terrorystów

0
Podziel się

Unia Europejska i NATO powinny wypracować wspólną politykę wobec terrorystów, porywających obywateli Unii - uważa przewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej.

bEiYXsFx

Poseł powiedział w TVP Info, że trudno było uratować porwanego w Pakistanie Polaka, gdyż został on uprowadzony w rejonie Doliny Swat, opanowanym przez terrorystów. Kilka lat temu porwano tam amerykańskiego dziennikarza, który został zamordowany. Paweł Graś powiedział, że w tym regionie zawodzą normalne metody działania dyplomatów i służb specjalnych.

Zdaniem posła PO w przyszłości w takich przypadkach powinna być realizowana wspólna polityka Unii Europejskiej i NATO. Eurodeputowany Partii Demokratycznej Janusz Onyszkiewicz powiedział w tym samym programie, że są duże szanse na wypracowanie takiej polityki. Dodał, że Parlament Europejski zwraca uwagę na sytuację w Pakistanie. Sam Onyszkiewicz zgłosił projekt uchwały wzywającej pakistański rząd do zwiększenia kontroli nad terenami, na których działają terroryści.

bEiYXsGa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)