Notowania

wiadomości
16.11.2012 12:43

Pawlak - forum gospodarcze - relacje z Francją

Mamy różne interesy, ale można je pogodzić - mówił Waldemar Pawlak na polsko-francuskim forum gospodarczym. Z prezydentem Francji przyjechała do Warszawy duża grupa przedsiębiorców, którzy szukają możliwości zainwestowania w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Otwierając spotkanie Waldemar Pawlak przypomniał, że Francja jest jednym z naszych najważniejszych partnerów handlowych. Przyznał, że stanowiska polityków bywają rozbieżne, na przykład w zakresie polityki energetycznej, ale zapewnił, że te sprawy da się rozwiązać. Jego zdaniem położenie nacisku na efektywność energetyczną pozwoli zmniejszyć emisję szkodliwych gazów, na czym zależy Francuzom, i podnieść efektywność gospodarki, co jest ważne dla Polski.
Wicepremier podkreślił, że nie rezygnując z polskiego modelu gospodarki, warto wspierać ambitne przedsiębiorstwa, żeby poszły śladem największych spółek francuskich. Podkreślił, że w Polsce działa wiele mniejszych spółek, które pozwoliły gospodarce przetrwać kryzys, ale przydałoby się kilka dużych, rozpoznawalnych firm, jakie mają Francuzi.
Uczestnicy forum będą rozmawiali między innymi o wykorzystywaniu w biznesie nowoczesnych rozwiązań technicznych i o bezpieczeństwie energetycznym. Francja jest jednym z największych na świecie dostawców technologii wykorzystywanych w elektrowniach jądrowych.
Polsko - francuskie forum gospodarcze zakończą po południu wystąpienia Bronisława Komorowskiego i Francoisa Hollande'a.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz