Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 10:02

PE-Tusk-priorytety

Premier Donald Tusk powiedział, że najlepszą receptą na europejski kryzys jest solidarność narodów Starego Kontynentu. Polskie premier przedstawił na forum Parlamentu Europejskiego priorytety polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wśród najważniejszych wyzwań prezydencji premier wymienił przezwyciężenie kryzysu ekonomicznego i kryzysu zaufania do idei zjednoczenia. Podkreślił, że odpowiedzią europejczyków na kryzys powinna być dalsza integracja Europy. Zaznaczył, że ani europejski budżet, ani cele i instytucje Wspólnoty nie są źródłem kryzysu finansowego. "Kiedy Europejczycy wierzyli, że odpowiedzią na zagrożenia jest wzrost nacjonalizmu i etatyzmu, to zawsze kończyło się katastrofą."- przypomniał. Odpowiedzią na kryzys powinien być zatem wzrost zaufania do instytucji europejskich i ich wzmocnienie.

Donald Tusk dodał, że w ineteresie Europy jest ochrona podstawowych uprawnień obywateli, jakim jest przemieszczanie się bez granic. To nie stoi w konflikcje z przekonaniem, że granice zewnętrzne Unii powinny być szczelne. Premier dodał, że tworzenie barier wewnątrz Europy nie jest właściwą metodą ochrony wspólnoty.
Odpowiedzią na kryzys jest więcej integracji, a to wymaga wzmocnienia instytucji europejskich - zaznaczył premier.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz