Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pendolino we Wrocławiu

0
Podziel się
bEqtBLZx

Najpierw pokaz, potem testy. W samo południe pociąg Pendolino przyjdzie na Dworzec Główny we Wrocławiu. To pierwszy szybki pociąg tego typu w naszym kraju. Dla zwiedzających dostępne będą dwa wagony. Na razie jednak pociąg nie może wozić pasażerów. Szczepan Ostasz z PKP Intercity tłumaczy, że pierwszy Pendolino nie ma jeszcze certyfikatu Urzędu Transportu Kolejowego. Pociąg wjedzie więc na peron dworca pchany przez lokomotywę PKP Cargo. Dopiero w czasie testów będzie jechał samodzielnie.
Specjaliści musza sprawdzić, jak maszyna zachowuje się na polskich torach. Wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity rekord prędkości. Być może przekroczy prędkość 280 kilometrów na godzinę. Z pasażerami będzie jeździł nieco wolniej. Początkowo na trasie z Warszawy na Wybrzeże maksymalna prędkość wyniesie 160 km/h. nieco szybciej Pendolino będzie jechał ze stolicy do Krakowa i Katowic - 200 km/h. Największa prędkość jaką rozwinie pociąg wyniesie 250 km/h.
W czasie testów pociąg poprowadzą polscy maszyniści. Będzie to też element ich szkolenia.
PKP Intercity zakupiło 20 pociągów Pendolino. Koszt zakupu do 400 milionów euro. Składy połączą między innymi Warszawę z Trójmiastem, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Pierwsi pasażerowie pojadą pociągiem na przełomie 2014 i 2015 roku.

IAR

bEqtBMaa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)