Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNIG - mniej gazu

0
Podziel się

Jesienią - pod koniec października lub na początku listopda - mogą wystąpić pierwsze problemy z dostawami gazu dla odbiorców przemysłowych - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Do tej pory bowiem nie udało się uzyskać dodatkowych dostaw gazu do Polski, zastępujących umowę z RosUkrEnergo z 2006 roku.

bEgsksvF

Prezes spółki Michał Szubski zapewnia i uspakaja, że ograniczenia dostaw gazu nie dotkną odbiorców indywidualnych, ani takich instytucji jak na przykład szpitale.
Ma nadzieję, że do realizacji czarnego, jak się wyraził scenariusza nie dojdzie. Pytany o dokładną datę ewentualnych ograniczeń dodał, że będzie to w dużej mierze zależało od pogody - im dłużej będzie ciepło, tym termin wprowadzenia ograniczeń będzie wydłużany. Szacuje się, że może nam zabraknąć około połtora miliarda metrów sześciennych gazu.
Obecnie magazyny gazu PGNiG wypełnione są w niecałych 90-ciu procentach.
Wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński podkreślił, że od stycznia prowadzono rozmowy w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski z wieloma firmami, ale nie przyniosły one oczekiwanych rezultatów.
W tym tygodniu mają byc kontynuowano polsko-rosyjskie rozmowy na temat dostaw błękitnego paliwa do naszego kraju.
W zeszłym roku zużyliśmy 13 i pół miliarda metrów sześciennych. Rocznie wydobywamy około 4 miliardy 200 milionów metrów sześciennych błękitnego paliwa.
Szacuje się, że do 2015 roku to zapotrzebowanie może wzrosnąć do 18 miliardów metrów sześciennych.

bEgskswi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)